Mobilná stránka

Mobilné stránky

Začiatkom Januára 2014 prvýkrát prekročil počet návštevníkov webových stránok z mobilných zariadení klasické počítače. Spomínaný fakt hovorí otom, aké je nesmierne dôležité správne pokryť tento trh. Mobilná verzia Vašej www stránky by preto mala byť jedným z prvých krokov.


Čo sú mobilné verzie web stránok?

Mobilná internetová stránka je vytvorená špeciálne pre mobilné telefóny, berúc na vedomie ich malú veľkosť a zmenu orientácie obrazovky. Je prispôsobená tak, aby sa používateľ dostal pohodlne a rýchlo ku všetkým kľúčovým informáciám, ktoré Vaša web stránka obsahuje.


Prečo je potrebné, aby mali mobilné telefóny špeciálne optimalizované webové stránky?

Podľa štatistiky zlá mobilná web stránka môže spôsobiť nemalý pokles zákazníkov, pretože až 57% ľudí neodporúča firmu s nekvalitnou mobilnou internetovou stránkou a až 40% ľudí sa po návšteve zlej mobilne web stránky obráti na Vašu konkurenciu.


My Vám ponúkame vytvorene prehľadnej a ľahko používateľnej mobilnej stránky, na ktorú jej návštevníci určite nezabudnú.


Vývoj mobilných web stránok

Na vývoj mobilnej stránky sa môžeme pozerať z niekoľkých pohľadov:

  • vytvárame úplne novú stránku,
  • chceme vyrobiť mobilnú stránku k už existujúcej stránke.

Ak vytvárame úplne novú stránku, využívame tzv. Mobile First prístup. Pri tomto prístupe sa najskôr navrhuje mobilná verzia stránky a až následne k nej sa vyvinie výzor pre väčšie rozlíšenia - monitory na počítači.

Iná situácia je, ak potrebujeme vyrobiť mobilnú verziu k už existujúcej stránke. Pri tomto prístupe máme opäť dve možnosti:

  • upravíme už existujúci dizajn stránky tak, aby vyzeral dobre aj na mobile,
  • vyrobíme úplne odlišnú a novú stránku, ktorá sa zobrazí iba v prípade, že používateľ navštívi našu stránku z mobilného zariadenia.


Vývoj mobilnej verzie www stránky môže byť jednoduchá a rýchla záležitosť, ale rovnako sa z toho môže vyvinúť komplexná marketingová stratégia. Pred tým ako sa rozhodnete, ktorý prístup je pre Vás najlepší, by ste sa mali poradiť s odborníkmi.